Návod na tvorbu webových stránek

Základní strukturou webu jsou knihy - např. Předměty, Projekty, Legislativa.  Do knih se dají vkládat stránky s jednou fotografií nebo stránky s více fotografiemi. Fotoalba slouží k uspořádání více fotografií do alba.

Vytvořenému článku nastavte revizi na Edit view - tím pošlete zprávu, že je článek připraven ke zvěřejnění. Články jsou zkontrolovány editorem a moderátorem webu z hlediska pravopisu, obsahu a jejich začlenění do knih a zveřejněny na titulní straně webu. Zveřejňování článů probíhá jednou týdně. Pokud chcete, aby článek vyšel v následujícím týdnu, je potřeba ho připravit do pátku (včetně).Pravidla pro tvorbu stránek:

    Článek dělte na kratší odstavce.

    K zvýraznění používejte tučné písmo (tlačítko B) nebo kurzívu (tlačítko I). Nikdy nepodtrhávejte -  podtrhují se pouze odkazy. K zvýraznění nepoužívejte velká písmena.

    Text se zarovnává vlevo, případně do bloku.

    Delší text dělte pomocí nadpisů.

    Nadpisy se zarovnávají vlevo nebo na střed.

    Za nadpisy se nedává tečka.

    Za každou tečku, čárku, středník patří mezera.

    Obrázky nahrávejte v přiměřené velikosti - zvažte jak velké je potřebujete na webu mít. Do článku stačí malé (maximálně 640 x 640), ale do alb můžete dávat i větší, které se následně do článku zmenší tím, že při vkládání vyberete jako velikost Náhled nebo Normal. Obrázky, které mají víc než 2 MB jsou zbytečně velké i do alb.Podrobný návod na vytvoření stránky najdete v dokumentu Vkládání článků na školní web.