ekonomické obory

Veletrh fiktivních firem na obchodní akademii

Studenti 4. ročníku obchodní akademie z Gymnázia a SOŠZE Vyškov uspořádali 13. 2. 2017 veletrh fiktivních firem. Program uváděli Tereza Tomášková a Lukáš Šmerda.

Fiktivní firma Dream Foto, s. r. o., nabídla přítomným studentům a hostům vysněné fotografie a veškeré služby související s fotografováním. Detektivní kancelář si otevřela firma Incognito, s. r. o., poskytující profesionální a diskrétní služby v oboru detektivní a informační činnosti. Pomoc v těžké chvíli nabídla firma Černé vdovy, s. r. o., jejímž předmětem podnikání jsou veškeré pohřební služby.

Slavnostní stužkování obchodní akademie

V aule Gymnázia a SOŠZE Vyškov proběhl v pátek 25. listopadu od 17 hodin stužkovací večírek oboru obchodní akademie. O pestrý program, který byl náročný na přípravu, se postarali všichni žáci čtvrtého ročníku, zejména moderátoři Tereza Tomášková a Vít Burian. Rodiče, příbuzní studentů a také pozvaní učitelé, kteří se přišli na stužkování podívat, zhlédli tradiční nástup na studentskou hymnu Gaudeamus igitur, vyslechli si jednotlivé charakteristiky budoucích maturantů a na závěr se dočkali i překvapení v podobě pěveckého vystoupení studentů. Tato událost ovšem nese i břemeno, a to takové, že všichni ostužkovaní slavnostně vstoupili do řádu maturantů neboli čekatelů na maturitu.

„SAPERE – vědět, jak žít“ - 6. ročník

6. ročník této oblíbené on-line soutěže o zdravém životním stylu, správné životosprávě a ekologických přístupech v životě lidské společnosti je u konce. V letošním roce se do školního kola zapojila většina studentů napříč všemi našimi obory. Trojice Adéla Maráčková z XA, Kristýna Drápalová a Kateřina Orságová z OA obsadila v krajském kole nádherné 2. místo.

Soutěž v grafických disciplínách 2016

V úterý 22. 3. 2016 se konalo krajské kolo Soutěže středních škol v grafických disciplínách, tentokrát na Obchodní akademii ve Veselí nad Moravou. Soutěžilo se v kategoriích korektura textu, psaní na klávesnici a wordprocessing. V příjemné atmosféře se zde sešlo celkem 40 soutěžících z různých středních škol Jihomoravského kraje.

Naši školu reprezentovaly 2 studentky. Ve wordprocessingu velký úspěch zaznamenala Martina Ryšánková, MB, která v tvrdé konkurenci obsadila 2. místo. Martina tak prokázala vynikající schopnosti ovládání textového editoru. V této disciplíně dosáhla nejvyšší míry počítačové gramotnosti. Psaní na klávesnici byla početně nejvíce zastoupená kategorie. V ní si velmi dobře vedla Simona Peniaková, 4. AK, která obsadila 20. místo.

18. veletrh fiktivních firem

Vítězná firma

V pátek 12. února 2016 uspořádali studenti 4. ročníku obchodní akademie Gymnázia a SOŠZE Vyškov v rámci výuky integrovaného ekonomického předmětu 18. veletrh fiktivních firem, kde svým spolužákům, učitelům a přítomným hostům předvedli simulaci podnikatelského prostředí v podmínkách tržního hospodářství.

Stránky