GYM

Tercie bodovala v matematických soutěžích

Ve 2. pololetí se někteří žáci TA zúčastnili nejrůznějších matematických soutěží. Vedli si výborně. V matematickém Klokanovi v kategorii tercie a kvarty obsadili první tři místa: 1. místo Simona Mozgová, 2. místo Martin Kužílek, 3. místo Ondřej Jakub Chromý. V okresním kole Matematické olympiády, kterému předcházelo náročné školní kolo, byla na 2. místě Simona Mozgová a na 3. místě Robert Kudlička. Žáci TA se přihlásili i do soutěže Matematický expres, kde obsadili pod názvem Mašinky pěkné 15. místo z 61 účastníků z Česka a Slovenska. V okresním kole Pythagoriády se umístila na krásném 2. místě Simona Mozgová, Robert Kudlička bral 3. místo. V této době ještě probíhá matematická soutěž přes internet Kokos, ve které soutěží Simona Mozgová a Martin Kužílek.

Juniorský maraton 2018

Dne 16. 4. se v Brně uskutečnil 22. ročník Juniorského maratonu. Své zastoupení zde měla i naše škola, která do boje vyslala desetičlenné družstvo ve složení: Sebastian Hajzler, Tomáš Bohuslav, Tereza Mazlová, Jakub Jeřábek, Denisa Machalová, Leona Hanulíková, Sabina Fiantová, Jiří Setinský, Vojtěch Kudlička, Dominik Papp.

Ruku v ruce knihovnou

Dne 19. dubna 2018 byla uspořádána akce Ruku v ruce. Vyškovský stacionář, v doprovodu třídy 1. B v čele s paní učitelkou Ševčíkovou, navštívil  Knihovnu Karla Dvořáčka ve Vyškově.

Denní stacionář ve Vyškově je zařízení pro lidi se zdravotním postižením i duševním onemocněním. Knihovna Karla Dvořáčka již dlouhodobě svou činností a bezbariérovým přístupem vytváří prostor ke sbližování zdravých a handicapovaných. Studenti 1.B se tak mohli zhostit role průvodce klientů ze stacionáře knihovnou.

Fenomenální úspěch Martina Orsága!

Marin

Martin Orság, student vyškovského gymnázia, je členem družstva, které bude reprezentovat ČR na Mezinárodní fyzikální olympiádě! Ještě žádný student naší školy nedosáhl takového úspěchu!

Martin je velmi úspěšný reprezentant naší země v Mezinárodní astronomické olympiádě. Byl už na třech ročnících a získal pro ČR několik medailí. Ovšem fyzikální olympiáda je jedna z nejtěžších soutěží vůbec. Nestačí dobře znát jednu oblast fyziky, musíte umět všechno. Nestačí jen dobře počítat příklady, musíte také perfektně ovládat měřicí techniku. Nestačí jen umět správně měřit různé fyzikální veličiny, musíte umět naměřené hodnoty zpracovat a správně interpretovat. Připravit se na takovou soutěž trvá roky.

Můžeš to změnit

Ve středu 21. 2. 2018 se přihlášení žáci sexty a septimy zúčastnili workshopu Můžeš to změnit. Workshop byl zaměřen na dění v obci a měl nám ukázat, že i my se na onom dění můžeme podílet a změnit  v obci různé věci, které nás “štvou”. Připravený program začal v 9:00 v Besedním domě, a to vzájemným seznámením a prezentací celého projektu. V této části workshopu jsme se dozvěděli o možnostech zapojení mladých lidí do dění v obci.

Biologická olympiáda 2018

Téma letošního, již  52. ročníku BiO:  Když musíš, tak musíš… aneb Odpady v přírodě.

Dne 12. a 13. února 2018 proběhlo školní kolo Biologické olympiády (kategorií A a B).

Soutěžící  obou kategorií  čekaly 2 praktické úkoly, 30otázkový test a obávaná  poznávačka  (15 rostlin, 15 živočichů).

Úspěch ve Fyziklání 2018

V pátek 16. 2. 2018 se v prostorách Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze konal již 12. ročník týmové soutěže FYKOSí Fyziklání. V rámci naší kategorie se spolu utkalo 45 týmů z České i Slovenské republiky. Naši školu reprezentoval tým ve složení Martin Orság (OB), Pavel Kinc (MB), Luboš Bartík (MB), Vojtěch Drábek (MA) a Pavel Oujeský (1. A). Letošní ročník lze jednoznačně považovat za vydařený, neboť náš tým v rámci celkového hodnocení českých i slovenských týmů obsadil krásné 4. místo, v rámci České republiky pak dokonce 3. místo.